ככה עושים את זה נכון!
פרסום אפקטיבי בפייסבוק

פוסטים שימירו צמחוני

בעולם השפע (התחלה מעצבנת תפסיקו לקרוא) בו אנחנו חיים, להיות טוב במה שאתה עושה זה פשוט כבר לא מספיק. 

להתבלט בשוק, ולדעת למכור ולשווק את עצמך נון-סטופ הפכו באופן פרדוקסלי לכלים משמעותיים יותר מהמוצר, הכשרון או השירות אותם אתה מציע… 

 

אני שמחה לחלוק איתכם קצת מהידע שלי, שצברתי בזכות נסיון של שנים רבות, מאמינה בלב שלם שידע זה משהו שצריך להפיץ ולשתף ולא לשמור לעצמנו. ואני בטוחה שתמצאו בבלוג הזה כמה טיפים מהותיים עבורכם בנושא. היום אתמקד בפרסום אורגני בפייסבוק. איך לייצר פוסט אפקטיבי שיביא טראפיק ויניע לפעולה.

 

האלגוריתם של פייסבוק ״מחנך״ אותנו. הוא מעדיף שלא נפוצץ את המאגרים שלו בתמונות, ולכן, אלבומי תמונות למשל זה פיצ׳ר שצריך לחפש עמוק במרתפים החשוכים של האינטרנט, ליד קאזה לייט. לתייג תמונות מאלבום בעמוד עסקי זו משימה בלתי אפשרית. לפייסבוק לא דחוף בכלל שתאחסנו אצלו עכשיו 200 תמונות… ומהמקום הזה בדיוק, ביצועים של פוסט עם תמונה אחת בלבד, יהיו טובים יותר מביצועים של פוסט אליו העלתם שתי תמונות או יותר. (תבדקו אותי!) לכן, גם אם הייתם במקום ממש קסום ואתם מתלבטים איזו תמונה להעלות, המלצתי היא תמיד – את הטובה ביותר. רק אחת לפוסט! (אפשר בהחלט להוסיף עוד כמה לסטורי, או לאגור את המדיה לפוסטים עתידיים!)

 

עוד חשוב לדעת שפייסבוק לא אוהב קישורים! ולכן, שיתוף (דרך כפתור שר, או הדבקת לינק) של תמונה שכבר קיימת בפלטפורמה יזכה לפחות חשיפה לעומת אם תשמור את אותה תמונה ותעלה אותה כפוסט חדש. 

רוצה לשתף אירוע? לא דרך כפתור השיתוף! אלא כפוסט חדש, עם תמונה שהעלת. בגוף הפוסט תייג את האירוע באמצעות @ והקלדת שם האירוע… אם האירוע נמצא בפייסבוק.

הקישור שאתה משתף מוציא מהפייסבוק? גם זה מקטין חשיפה! הדבק אותו בתגובות במקום בגוף הפוסט.

 

אז איזו תמונה להעלות? חברים שלך תמיד יעשו יותר לייקים לתמונה שלך! אפילו סלפי יקבל יותר לייקים מנוף עוצר נשימה (בכל זאת דור הסלפי) אתה הפנים של העסק שלך, ולקוחות אוהבים להרגיש שהם קרובים למי שהם מקבלים ממנו שירות, ויכולים לסמוך עליו. אופטימלי: תמונה יפה ואסתטית שלך באותו נוף עוצר נשימה.

 

תמונה איכותית! אפשר גם מהנייד – העדיפות היא שתצולם בטבע, או בכל נוף אסתטי בדגש על תאורה טבעית של אור יום. תמונה איכותית לצד מלל מעניין הם שילוב מנצח לפוסט אפקטיבי. לא משנה אם אני משתפת קוריוז שקרה לי היום, מודיעה על מבצע, או בכלל משתפת אירוע, תמיד אשתדל לשמור על התבנית הזאת.

 

חשוב להוסיף לתמונה טקסט של כמה מילים כדי לקבל יותר חשיפה ויחס מהקהל שלכם. תמונה לבד תביא פחות תגובות ולייקים לעומת תמונה עם כמה מילים. ההמלצה היא מעל שלוש מילים ועד שלושה משפטים. כמובן שאם יש לכם מסר למגילה זה גם בסדר, כל עוד זה כתוב מעניין, מצחיק, אותנטי או נותן ערך לקוראים. 

 

חוויה אישית תביא יותר הזדהות מכתיבה שיווקית. תמיד תספרו משהו מהלב, אין צורך למכור לקהל שלכם חלום מרוחק, דברו בגובה העיניים, אל תפחדו להחשף ולהראות פגיעות. בעסק כמו בחיים יש עליות וירידות. אותנטיות מביאה יותר תוצאות ממכירת חלומות. 

 

מה עוד? פעילות פייסבוקית לקארמה טובה! לייצר תוכן זה חשוב, אבל הנוכחות הדיגיטלית החיובית שלנו צריכה להתפרס בפלטפורמה ולשפוך עלינו אור חיובי. למשל להגיב בקבוצות רלוונטיות או איזוריות, לעודד שיח, לתת טיפים בנדיבות, להחמיא לקולגות, לחברים וכו׳, אי אפשר לצפות ללייקים ופרגונים בלי לתת כאלה. מבוא לקארמה. יחס גורר יחס 🙂 תהיו טובים. תשתפו ידע, תתנו מהמתנה שלכם לעולם. 

 

אם אתם עושים את השיווק בעצמכם, ממש חשוב להקדיש זמן ללימוד של פרסום ושיווק נכון, לקרוא מדריכים ומאמרים (יש אינספור באינטרנט) בנושא, לחקור אותו לעומק, ולעקוב אחר קבוצות בנושא ולקבל השראה השראה ממשפיענים שהעבודה השיווקית שלהם עובדת. להסיק מסקנות, לשאול את גוגל, או לנתח תוצאות בעצמנו (איזה פוסט קיבל יותר יחס? מה מייחד אותו? באיזו שעה פורסם? מה עבד מבחינת מדיה? מה עבד מבחינת תוכן?) ולאסוף את הנתונים שניטרנו לכדי מסקנות שבעזרתן נתנהל ברשת.

 

כשהעסק יגדל ויתאפשר לנו, נעדיף לעשות אאוטסורסינג בתחום הזה ולשלם לבעל מקצוע שלמד את התחום ומבין בדיוק מה הוא עושה, איך לטרגט את הקהל המדוייק ולהוציא את המקסימום מתקציב הפרסום שלנו. חשוב לציין שלא משנה כמה אנחנו טובים בפרסום אורגני מדוייק, ואיזו קבוצת פייסבוק עם מאתיים אלף עוקבים אנחנו מנהלים, תקציב פרסומי וקידום ממומן הם חלק בלתי נפרד מהצלחה וגדילה עסקית והם אלו ששומרים אותנו בתודעה של הלקוחות. לא סתם גם המותגים הגדולים ביותר שכולם מכירים ממשיכים להזרים סכומי עתק לשיווק ופרסום ולהראות נוכחות דיגיטלית ופיזית נון-סטופ בכל המדיות.